Kuchenki mikrofalowe - porównanie

Kuchenki mikrofalowe, są to urządzenia bardzo funkcjonalne. Obecnie można nabyć mikrofalówki z dużą ilością różnych, bardzo przydatnych funkcji. Przy zakupie tego urządzenia powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Jeżeli chcemy przygotowywać małe ilości jedzenia, to wystarczy nam kuchenka o pojemności poniżej 20l. Jeżeli będziemy przygotowywać posiłki typu pizza lub zapiekanki, to warto kupić kuchenkę nieco powyżej 20l. Kuchenki o najwyższych pojemnościach mają zazwyczaj zaawansowane funkcje, podobne do tych w klasycznych piekarnikach. Im wyższa moc mikrofali, tym szybciej przygotowane są potrawy. Sterowanie elektroniczne pozwala na programowanie i śledzenie pracy mikrofalówki. Warto wybrać taką, w której wnętrze jest z ceramiki lub stali nierdzewnej. Są to materiały odporne na zarysowania i łatwiej utrzymać je w czystości. Nowoczesne kuchenki mikrofalowe nie tylko podgrzewają, odmrażają ale również umożliwiają grillowanie i opiekanie na chrupko. Warto również zastanowić się nad takimi funkcjami jak gotowanie na parze, termoobieg , rożno itp. Ale na pewno przyda się mikrofalówka z funkcją kombinowanego gotowania. Pomaga ona w przyrządzaniu posiłków z jednoczesnym użyciem np. mikrofali i grilla. Ta funkcja pozwala przygrzać i przypiec lub przyrumienić przygotowaną potrawę.

Zelmer 29Z010

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Zelmer 29Z010

Jest to kuchenka mikrofalowa znanej i bardzo cenionej na rynku firmy Zelmer. Mikrofalówka bardzo ładnie się prezentuje, jest funkcjonalna. Ma 24 automatyczne programy gotowania, ponadto funkcję podgrzewania, gotowania ekspresowego, szybkiego rozmrażania oraz program gotowania etapowego i gotowania kombinowanego z wykorzystaniem mikrofali i grilla. Posiada lustrzane drzwiczki oraz emaliowane wnętrze. Z pewnością może być ozdobą nowoczesnej kuchni. Urządzenie ma sterowanie elektroniczne, posiada dużo przydatnych funkcji, a przy tym jest bardzo łatwe w obsłudze. Stabilny, obrotowy talerz jest o średnicy 27 cm sprawia, że posiłki są równomiernie podgrzane. Zaletą tej kuchenki mikrofalowej jest to, że została wyposażona w funkcję grill, o mocy 1000 W. Poza tym pojemność 20l pozwala na przygotowanie lub na podgrzanie dość dużych posiłków. Moc mikrofal wynosi 800W. Kuchenka posiada 5 ustawień poziomów mocy. Duża pojemność oraz duża moc jaką urządzenie posiada sprawia, że przygotowanie potraw odbywa się w krótszym czasie. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla rodzin kilkuosobowych. Ponadto zaletą mikrofalówki jest czytelny wyświetlacz oraz łatwość czyszczenia urządzenia. Kuchenka ma zegar czasu rzeczywistego oraz minutnik do 95 minut. Funkcja minutnika pozwala na ustawienie czasu zakończenia pracy urządzenia. O zakończeniu pracy urządzenia informuje nas sygnał dźwiękowy. Dodatkową zaletą tej mikrofalówki jest funkcja zabezpieczenia przed włączeniem przez dzieci. Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób z małymi dziećmi. Okres gwarancyjny wynosi 24 miesiące.

Samsung CE107BAFS

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Samsung CE107BAFS

Urządzenie jest produktem znanej i popularnej na rynku firmy Samsung. Kuchenka o pojemności 28l, posiada wnętrze z emalii ceramicznej. Moc mikrofali wynosi 900 W. Posiada 6 stopni mocy mikrofali, 8 stopni mocy termoobiegu, 5 stopni mocy gotowania kombinowanego oraz 1 stopień mocy grilla. Bardzo ładnie się prezentuje i jest urządzeniem funkcjonalnym. Posiada wbudowany grill o mocy 1250W oraz rożen. Mikrofalówka została wyposażona w 5 programów automatycznego gotowania, 4 programy automatycznego podgrzewania i 5 programów automatycznego rozmrażania. Szeroki zakres możliwości pracy mikrofalówki umożliwia nam przygotowywanie potraw w szybki i łatwy sposób. Ponadto warto zwrócić uwagę na funkcję combi, która umożliwia gotowanie z wykorzystaniem mikrofali i termoobiegu lub mikrofali i grilla. Moc termoobiegu wynosi 2050 W. Kuchenka posiada sterowanie elektroniczne. Wyposażona jest w zegar czasu rzeczywistego oraz minutnik do 99 minut. W urządzeniu zastosowana została technologia TRIO, dzięki której gotowanie jest bardziej efektywne. Trzy źródła ciepła sprawiają, że potrawy są przygotowywane, w krótszym czasie zachowując swoje walory smakowe. Warto wspomnieć również o załączonym do zestawu talerzu Crusty, który przeznaczony jest do podgrzewania zamrożonych produktów oraz do pieczenia i smażenia potraw na chrupko. Duża moc oraz pojemność kuchenki mikrofalowej umożliwia przygotowywanie dość dużej ilości potraw w krótkim czasie. Urządzenie ma również zabezpieczenie przed włączeniem przez dzieci. Warto wspomnieć, że w mikrofalówce zastosowano technologię Steam Cleaning. Program ten pozwala w kilka minut usunąć zabrudzenia i tłuszcz z wnętrza kuchenki mikrofalowej za pomocą pary wodnej. Dodatkowe akcesoria dołączone do urządzenia to 2 metalowe przystawki, rożen do barbecue i talerz Crusty. Gwarancja na tą kuchenkę mikrofalową wynosi 24 miesiące.

Panasonic NN-GD379S

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Panasonic NN-GD379S

Kuchenka mikrofalowa o pojemności 20l, popularnej firmy Panasonic. Mikrofalówka pozwala na przygotowanie oraz podgrzanie posiłków w krótkim czasie. Z pewnością przyda się w każdej kuchni. Bardzo ładnie się prezentuje i jest funkcjonalna. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz elektroniczny, który umożliwia programowanie oraz śledzenie pracy kuchenki mikrofalowej. Posiada również zegar czasu rzeczywistego oraz minutnik. Mikrofalówka posiada również funkcję automatycznego ważenia, dzięki której dostosowuje parametry swojej pracy do ilości podanej wagi, przygotowywanej potrawy. Kuchenka ma 13 programów automatycznych do przygotowywania posiłków. Posiada także funkcję szybkiego rozmrażania. Wyposażona została w obrotowy talerz o średnicy 24,5 cm. Ma wbudowany grill kwarcowy o mocy 1100 W. Zainstalowany program gotowania kombinowanego umożliwia gotowanie z jednoczesnym wykorzystaniem mikrofali i grilla. Mikrofalówka jest o mocy 850 W. Posiada 6 ustawień poziomu mocy. Zastosowana w mikrofalówce technologia System Inverter pozwala na rzeczywistą zmianę mocy mikrofal, a tym samym na szybsze gotowanie i rozmrażanie, zachowując walory smakowe przygotowywanych potraw. W kuchence zastosowano również zabezpieczenie przed włączeniem przez dzieci. Bardzo przydatna funkcja dla rodzin z małymi dziećmi. Do mikrofalówki dołączony jest talerz Panacrunch. Gwarancja obejmuje okres 12 miesięcy.

Candy CMG 7417 DS

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Candy CMG 7417 DS

Jest to kuchenka mikrofalowa sterowana elektronicznie. Producentem tego urządzenia jest firma Candy. Z pewnością urządzenie to przyda się każdemu, kto przygotowywuje posiłki. Bardzo przydatna zwłaszcza, gdy każdy z domowników je posiłki o różnych porach. Umożliwia podgrzewanie i gotowanie potraw w krótkim czasie. Programowanie oraz śledzenie pracy mikrofalówki dokonuje się za pomocą wyświetlacza elektronicznego. Ponadto posiada również zegar czasu rzeczywistego i minutnik do 95 minut. Pojemność urządzenia wynosi 17 l, natomiast moc mikrofali 700 W. Posiada 5 ustawień poziomu mocy. Mikrofalówka została wyposażona w obrotowy talerz o średnicy 24,5 cm. Kuchenka posiada wbudowany grill kwarcowy o mocy 900 W. Przygotowywanie posiłków jest prostsze dzięki zainstalowanym w mikrofalówce 3 trybom gotowania, 8 automatycznym programom pieczenia oraz funkcji szybkiego rozmrażania. Bardzo pomocna jest również funkcja gotowania kombinowanego 1, która umożliwia połączenie gotowania potraw z wykorzystaniem grilla i mikrofali. Zastosowana w kuchence technologia Start express zapewnia szybki start pracy urządzenia z maksymalną mocą. Oczywiście posiada również zabezpieczenie przed włączeniem mikrofalówki przez dzieci. Kuchenka mikrofalowa waży 12,3 kg. Gwarancja na to urządzenie wynosi 24 miesiące.

Electrolux EMC 28950

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Electrolux EMC 28950

Jest produktem znanej na rynku firmy Electrolux. Kuchenka mikrofalowa jest o pojemności 28l, sterowana elektronicznie. Bardzo ładnie się prezentuje i z pewnością przyda się do codziennego przyrządzania posiłków każdej gospodyni domowej. Funkcje jakie posiada pomogą na szybkie przygotowanie potraw z zachowaniem ich walorów smakowych . Została wyposażona w talerz obrotowy o średnicy 31,5 cm. Mikrofalówka posiada wyświetlacz elektroniczny, który umożliwia programowanie oraz śledzenie pracy urządzenia. Ponadto ma również zegar czasu rzeczywistego oraz minutnik. Moc mikrofali wynosi 1100 W. Posiada 5 ustawień poziomu mocy. Urządzenie ma wbudowany grill o mocy 1100 W oraz termoobieg. Z pewnością przygotowanie potraw ułatwi funkcja kombinowanego gotowania 3. Dzięki tej funkcji możemy połączyć gotowanie z wykorzystaniem mikrofali i grilla albo mikrofali i termoobiegu. Bardzo przydatna jest również funkcja szybkiego rozmrażania. Warto wspomnieć również o funkcji wyrabiania i pieczenia chleba. Kuchenka posiada również zabezpieczenie przed włączeniem jej przez dzieci. Gwarancja na to urządzenie wynosi 24 miesiące.

Podsumowanie

Zelmer 29Z010
Zelmer 29Z010
Samsung CE107BAFS
Samsung CE107BAFS
Panasonic NN-GD379S
Panasonic NN-GD379S
Candy CMG 7417 DS
Candy CMG 7417 DS
Electrolux EMC 28950
Electrolux EMC 28950
Producent Zelmer Samsung Panasonic Candy Electrolux
Moc 800W 900W 850W 700W 1100W
Pojemność 20l 28l 20l 17l 28l
Grill Tak Tak Tak Tak Tak
Gwarancja 24 miesiące 24 miesiące 12 miesięcy 24 miesiące 24 miesiące