Prostownice - porównanie

Prostownica do włosów – niepostrzeżenie wkradła się do naszych łazienek i obecnie wiele kobiet nie potrafi bez niej żyć. Ten wynalazek naszych czasów, a jakże wspaniale ułatwia nam stylizację włosów. Aby ułatwić wam odpowiedzi na następujące pytania: jaką prostownicę kupić? jaka będzie najlepsza prostownica dla naszych włosów? - prezentujemy poniżej kilka modeli prostownic.Wybór prostownicy należy rozpocząć od określenia rodzaju włosów. Jeżeli masz cienkie włosy nie warto przepłacać za prostownicę, która nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Ale z kolei ten parametr będzie bardzo istotny dla osób, które posiadają grube i kręcone włosy. Przy wyborze prostownicy warto zwrócić uwagę na płytki grzewcze, jakie zostały zastosowane w prostownicy, a także na ich szerokość. Większość prostownic posiada ceramiczne pytki, a dodatkowo niektórzy producenci urozmaicają je różnymi specjalistycznymi powłokami. Droższe, a tym samym lepsze prostownice posiadają płytki turmalinowe lub też tytanowe. Wybór dobrej jakościowo prostownicy - zagwarantuje nam długi okres użytkowania, ale przede wszystkim nie zniszczy nam włosów, które pod wpływem działania wysokich temperatur są na to szczególnie narażone. Obecnie wiele prostownic posiada dodatkowe funkcje, które dodatkowo poprawiają kondycję włosów, wygładzają je i nadają blask. Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie jaką prostownicę wybrać?

Remington S9950 Shine Therapy

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Remington S9950 Shine Therapy

Pierwszy model, który prezentujemy w naszym rankingu to prostownica amerykańskiej firmy Remington. W Polsce ta firma jest znana od niedawna, natomiast w USA od wielu lat cieszy się dużym uznaniem. Ta prostownica wyróżnia się wśród innych tym, że posiada specjalne płytki ceramiczne, które pod wpływem ciepła emitują na włosy nawilżający kosmetyk. Kosmetyk ten zawiera olejek avocado, który jest bogaty w witaminę E, dzięki temu włosy nabierają brylantowego połysku oraz stają się zdrowsze aż po same końcówki. Jeżeli chodzi o funkcjonalność tej prostownicy to, czego możemy się spodziewać? A mianowicie: cyfrowego wyświetlacza LCD, na którym można regulować temperaturę od 150 do 230 stopni C; 30 sekundowy czas nagrzewania; automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa; funkcję szybkiego ustawienia na maksymalną temperaturę „Heat Boost” a także obrotowy kabel o długości 1,80 m. W komplecie z prostownicą otrzymamy w tym samym srebrnym kolorze etui odporne na działania wysokich temperatur. Cena tego produktu kształtuje się w okolicach 150 zł.

BaByliss PRO BAB2075E Steam Sensation

ocena użytkowników
ocena ekspertów
BaByliss PRO BAB2075E Steam Sensation

Prostownice firmy BaByliss to jedne z najbardziej popularnych w Polsce prostownic wśród profesjonalistów oraz indywidualnych konsumentów. Nic dziwnego, to w końcu prekursor i światowy lider w tej branży. Marka BaByliss to francuska firma, która powstała w Paryżu w 1960 roku i od samego początku specjalizowała się w produktach do stylizacji włosów. Tutaj prezentujemy profesjonalną prostownicę parową z funkcją SPA. Aby osiągnąć efekt niezwykle prostych i błyszczących włosów, a przy tym uniknąć przesuszenia i niszczenia włosów – producent zastosował innowacyjne technologie jonizacji: nano cząsteczki ceramiczno- tytanowe oraz powłokę Sol Gel. Niewątpliwą zaletą tej prostownicy jest to, że dzięki funkcji SPA włosy są miękkie, mają zamkniętą łuskę włosa oraz nie elektryzują się. Samemu można regulować ilość emisji pary wodnej w ramach 3 opcji: przy małym lub pełnym użyciu pary oraz z wyłączeniem tej opcji. Mamy możliwość ustawienia pięć poziomów temperatury od 170 do 230 stopni C. Długi obrotowy kabel – 2,7 metra ułatwi nam prostowanie włosów. Dodatkowo z prostownicą otrzymamy pokrowiec oraz wysuwany grzebień, który umożliwi nam równomierne rozłożenie włosów. Cena tej prostownicy to około 350 zł, jest to najdroższa prostownica w tym rankingu, – ale naszym zdaniem jest ona warta tej ceny.

Philips HP 4666/00 SalonStraight Sonic

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Philips HP 4666/00 SalonStraight Sonic

Prostownica z serii Salon Straicht Sonic, dobrze u nas znanej firmy Philips to połączenie zaawansowanej technologii oraz eleganckiego i kobiecego wyglądu. Dużym atutem tego modelu są wysokiej jakości płytki grzejne z powłoką nano-diamentową. Pozwala ona na równomierne rozprowadzanie ciepła i dzięki temu chroni włosy przed zbytnim nagrzaniem i uszkodzeniami. Powłoka ta jest również wysoce odporna na zarysowania, a to z kolei pozwoli nam dłużej ją użytkować. Kolejną zaletą są zaokrąglone krawędzie prostownicy, które umożliwiają wykonanie loków i pięknych fal. Cena kształtuje się na poziomie 180 zł. Co dodatkowo otrzymamy w ramach tej ceny? Otóż dodatkowe atuty to: cyfrowy regulator temperatury; szybkie nagrzewanie w ciągu 30 sekund; wyświetlacz ciekłokrystaliczny; ergonomiczny kształt; uchwyt do podwieszania oraz automatyczny wyłącznik. Naszym zdaniem brakuje tej prostownicy jedynie funkcji jonizacji.

Braun ES3 Satin Hair Colour

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Braun ES3 Satin Hair Colour

Kolejny model jest dziełem niemieckiej firmy Braun. Ich prostownica znalazła się w naszym zestawieniu między innymi ze względu na swoje przeznaczenie. Firma Braun stworzyła pierwszą na świecie linię prostownic przeznaczonych do stylizowania włosów farbowanych. ES3 to już trzeci model z tej serii. Zaletą tej prostownicy jest możliwość wyboru automatycznej opcji ustawień temperatury w zależności od rodzaju włosów (grube, normalne, cienkie). Dzięki tej funkcji - temperatura prostowania jest odpowiednio dopasowana tak, aby nie niszczyć włosów oraz chronić kolor. Natomiast wadą jest to, że mimo dużej mocy, bo aż 170 W – maksymalną temperaturę jaką może osiągnąć to 200 stopni C. Posiada ona również inne atrybuty takie jak: funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu oraz puszeniu się włosów; funkcję bezpieczeństwa, która wyłącza automatycznie urządzenie po 30 minutach bezczynności; kolorowy wyświetlacz LCD oraz przycisk „Heat Boost”. Wykonana jest bardzo estetycznie i posiada ciekawy i kobiecy design. Cena tej prostownicy jest przystępna i waha się pomiędzy 210 a 230 zł.

BaByliss Pro 230 Radiance

ocena użytkowników
ocena ekspertów
BaByliss Pro 230 Radiance

Ostatnią naszą propozycją jest prostownica Pro 230 Radiance, która należy do rodziny BaByliss. Jest to rewolucjnie wydajna prostownica parowa, która wykorzystuje technologię Cera-Heat, opartą na unikalnym systemie grzewczym dający profesjonalne efekty prostowania włosów. Potrafi ona także w ciągu 30 sekund osiągnąć maksymalną temperaturę 230 stopni Ci utrzymać tą stałą temperaturę podczas używania. W sumie posiada ona pięć stopni grzewczych. Aktywna jonizacja przy wykorzystaniu pary wodnej zapobiega puszeniu się włosów oraz poprawia kondycję włosów. Dla kobiet oprócz parametrów – ważny jest również wygląd – ta prostownica nas nie rozczaruje – obudowa jest elegancka i ma piękny czerwony kolor. Ta prostownica ma same zalety, kolejną z nich jest chowany grzebień, który ułatwia prostowanie, posiada on trzy rodzaje ząbków przystosowanych dla różnych długości włosów. Kupując tą właśnie prostownicę otrzymamy dodatkowo: elegancką czerwoną torebkę do przechowywania prostownicy, matę chłodzącą, klamry do włosów oraz aż 5 letnią gwarancję. Naszym zdaniem to bardzo dobry i profesjonalny produkt, a dodatkowo renomowany producent a także bardzo korzystana cena – można ją zakupić już od 190 zł. Ten model prostownicy z powodzeniem może być używany również w salonach fryzjerskim, jest do tych celów przystosowana – oprócz wszystkich wcześniej wymienionych atutów posiada bardzo długi trzy metrowy kabel.

Podsumowanie

Remington S9950
Remington S9950
BaByliss PRO BAB2075E
BaByliss PRO BAB2075E
Philips HP 4666/00
Philips HP 4666/00
BRAUN ES 3 Satin Hair Colour
BRAUN ES 3 Satin Hair Colour
BaByliss Pro 230 Radiance
BaByliss Pro 230 Radiance
Rodzaj płytek Ceramiczne Titanium nanoceramic z technologią SOL-GEL Ceramiczne z powłoką nano-diamentową Ceramiczne Ceramiczno-tytanowe
Moc 60 W 65 W 56 W 170 W 65 W
Maksymalna temperatura 230 st. C 230 st. C 220 st. C 200 st. C 230 st. C
Waga 0,7 kg brak danych 0,8 kg 0,9 kg brak danych
Cyfrowy wyświetlacz tak tak tak tak tak
Funkcja jonizacji nie tak nie tak tak
Szacunkowa cena 150 zł 350 zł 180 zł 210 zł 190 zł