Wózki - porównanie

Przy wyborze wózka dla naszego dziecka sugerujemy się przede wszystkim jego bezpieczeństwem i wygodą. Wózek dziecięcy musi być również praktyczny i funkcjonalny. Równie istotne są wymiary i waga wózka, pozwoli to nam na łatwe przechowywanie, przewożenie czy też wnoszenie po schodach. Na rynku jest dostępnych wiele modeli wózków dziecięcych, różne modele są dostosowane do różnych potrzeb rodziców i ich milusińskich, do wyboru mamy także wózki o różnym design, klasyczne lub w stylu retro. Jaki więc wózek dziecięcy kupić? Na co zwrócić uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania. Poniżej przygotowaliśmy mały ranking wózków dziecięcych.

Mikado Milano

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Philips HP 6530/30

Producentem jest polska firma z Ostrowa Wielkopolskiego. Jest to wózek dziecięcy typu gondola, a dzięki swojemu elastycznemu resorowaniu nadwozia doskonale nadaje się na spacery po promenadach, lasach a także po centrach handlowych. Wózek zapewnia dziecku komfort oraz maksymalne bezpieczeństwo, jest wygodny w użytkowaniu, można go łatwo przechowywać i przewozić w samochodowym bagażniku, gdyż składa się do minimalnych wymiarów. Do wyboru mamy dwie opcje podwozia. Pierwsza opcja to wózek czterokołowy - „four-three”, który posiada nowatorską konstrukcję ramy, gdzie przednia oś z bliźniaczymi kołami i naciskiem rozłożonym 60% four i 40% three. Dzięki tej konstrukcji wózek jest bardzo zwrotny i lekko się go prowadzi. Druga opcja jest przydatna na dalekie spacery po bezdrożach – model „comfort – elastic” z czterema dużymi, pompowanymi kołami na łożyskach.

Elementy wózka i dodatkowe wyposażenie:

 • podwozie - rama stalowo-aluminiowa z super elastycznym zawieszeniem
 • sztywna gondola dla niemowlęcia – wyposażona jest w regulowany zagłówek
 • nadwozie spacerowe z możliwością wpinania przodem lub tyłem do kierunku jazdy
 • duża torba na podręczne akcesoria
 • przeciwdeszczowy pokrowiec na gondolę
 • moskitiera
 • pokrowiec – przykrycie do części spacerowej

Wymiary i wagi wózka Mikado Milano:
Waga stelaża z kołami: 9 kg
Waga stelaża bez kół: 6 kg
Waga gondoli: 4,2 kg
Waga spacerówki: 4,3 kg

Długość gondoli: 80 cm
Szerokość gondoli: 35 cm
Głębokość gondoli: 20 cm
Długość siedziska - 28 cm, długość podnóżka 24 cm, wysokość oparcia - 48cm.

Mikado Boston

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Mikado Boston

W naszym rankingu to kolejny model polskiego producenta wózków firmy „Mikado”. Czym wyróżnia się model Boston od poprzedniego? A mianowicie wózek dziecięcy Boston ma inny typ podwozia i posiada ramę z niezależnie kierowanymi kołami przednimi. Dzięki temu wózek ten jest bardzo stabilny a przy tym zwrotny. Model Boston składa się z następujących elementów:

1. Funkcjonalnej gondoli na każdą porę roku, która we wnętrz posiada miękką wyściółkę. Gondola ma regulacji oparcia. Waga gondoli to około 4,2 kg. Długość gondoli: 80 cm, szerokość: 37 cm, głębokość: 22 cm

2. Spacerówka, która jest dostosowana dla dzieci od 6-go miesiąca do 3-go roku życia. Posiada trzy regulacje oparcia, z możliwością rozłożenia całkowicie na płasko. Spacerówkę można zamontować na nadwoziu tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Tkaninę ze spacerówki można łatwo zdjąć, co ułatwia pranie i utrzymanie w czystości. Waga spacerówki 4,3 kg.

3. Podwozie stalowo-aluminiowe o wadze 9,8 kg.

Dodatkowe wyposażenie wózka Mikado Boston:

 • pokrowiec przeciwdeszczowy,
 • moskitiera,
 • torba na akcesoria – duża,
 • półka z uchwytem na butelkę przy rączce,
 • pokrowiec dla części spacerowej

Wymiary wózka:
Wymiary stelaża po złożeniu z kołami: 94 x 65 x 30 cm
Wymiary stelaża po złożeniu bez kół: 85 x 64 x 30 cm
Model wózka Mikado Boston na Allegro można kupić już od 1000 zł.

PEG PEREGO Culla Velo

ocena użytkowników
ocena ekspertów
PEG PEREGO Culla Velo

Kolejny wózek, który prezentujemy w naszym rankingu to model Culla Velo włoskiej firmy, która oprócz produkcji zajmuje się również produkcją zabawek oraz innych akcesoriów dla dzieci. Cena tego modelu jest kształtuje się w okolicach 1900 zł. Wózek ten posiada głęboką gondolę oraz podwozie z dużymi kołami, dzięki czemu nadaje się na każdy teren. Konstrukcja gondoli jest tak skonstruowana, aby chronić dziecko przed gwałtownymi wstrząsami, posiada ona również hipoalergiczną tkaninę, którą można łatwo zdjąć do prania. W gondoli można regulować oparcie dla dziecka oraz cyrkulację powietrza w środku gondoli. Gondola posiada wodoodporne zewnętrzne tkaniny oraz zaczep automatyczny do łatwego zdejmowania. Jeżeli chodzi natomiast o podwozie to jest wyposażone w duży kosz na zakupy, posiada regulację wysokości rączki, hamulce na tylnich kołach. Podwozie jest składane tzw. systemem „krzyżowym”. Minusem tego wózka jest zdecydowanie cena, która jest wysoka biorąc pod uwagę, że to tylko gondola bez części spacerowej. Jest to natomiast renomowana włoska firma i pewno stąd też tak wysoka cena tego modelu.

Wymiary wózka:

 • waga gondoli – 6,2 kg,
 • waga stelaża – 8,2 kg,
 • średnica kół: 30cm,
 • wózek po złożeniu: 65,5 x 60 x 36,5cm,
 • gondola wymiar wewnętrzny: 76,5 x 37cm.

Mutsy 4Rider

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Mutsy 4Rider

Wózek 4Rider jest produkowany przez renomowaną holenderską firmę Mutsy. Model ten posiada specjalne przednie koła obrotowe, które mają na celu ułatwić manewrowanie wózkiem. W kołach wózka wykorzystano system łożysk kulkowych, które zapewniają dłuższą trwałości oraz łatwiejsze i cichsze jego prowadzenie. Tylnie koła wózka są większe od przednich, pozwala to na sprawniejsze poruszanie się po nierównym terenie. Wózek jest wyposażony w siatkowy kosz na zakupy, wysokość rączki wózka jest regulowana teleskopowo, posiada centralny przycisk, który również służy do składania wózka. Wewnętrzna wyściółka gondoli jest łatwa do zdejmowania i prania. Przy pomocy wbudowanych w gondoli łączników możemy zamontować ją na stelażu wózka jednym ruchem. Wózek jest przeznaczony dla dzieci do 6 miesięcy. Kupując ten wózek należy liczyć się z wydatkiem w okolicach 1700 zł.

Wymiary wózka 4Rider:

 • podwozie po złożeniu: 105 x 35 x 66 cm,
 • podwozie rozłożone: 71 x 111 x 66 cm,
 • regulowana rączka może mieć wysokość od 92 do 114 cm,
 • wewnętrzny wymiar gondoli to: 74 x 33 x 18 cm,
 • waga podwozia – 9,7 kg,
 • waga gondoli – 4,5 kg.

Mutsy Urbanrider

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Mutsy Urbanrider

To głęboki wózek na stelażu aluminiowym z tylną osią skrętną i możliwością jej blokady. Wózek jest dostosowany dla niemowląt do 8-miesięcy. Na wyposażenie wózka składa się: osłona przed wiatrem, materacyk, pompka do kół oraz komplet poszewek na kołderkę i poduszkę. Wózek Urbanrider to model o sportowym charakterze, który posiada duże pompowane koła z systemem łożyskowym, wyposażone SA w centralny przycisk na kołpaku, który umożliwia łatwe zdejmowanie kół. Piankowa rączka jest teleskopowo regulowana, ma też przycisk, który służy do łatwego składania wózka. Dodatkowo mamy funkcję tylnej osi skrętnej, którą można zablokować lub odblokować jednym ruchem nogi, na wyposażeniu mamy kosz siatkowy na zakupy. Przy pomocy wbudowanych łączników w gondoli, jednym ruchem montujemy ją na stelażu wózka. Cena tego modelu to 1700 zł.

Wymiary wózka Urbanrider:

 • podwozie po złożeniu: 98,5 x 52 x 71 cm,
 • regulowana rączka może mieć wysokość od 92 do 114 cm,
 • wewnętrzny wymiar gondoli to: 74 x 33 x 18 cm,
 • waga podwozia – 11,7 kg,
 • waga gondoli – 4,5 kg.

Graco Symbio

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Graco Symbio

Ostatni w naszym rankigu to wielofunkcyjny wózek Symbio produkcji greckiej firmy „Graco”. Na ten model składa się: twarda gondola wraz z homologacją ECE44/04 na przewóz dziecka w smachodzie; spacerówka z nowoczesnym systemem przekładania rączki; adapter do fotelika oraz folia przeciwdeszczowa. Wózek ten rzeczywiście jest bardzo funkcjonalny i posiada wiele zalet, a mianowicie:

1. Nowoczesna rączka, którą można jednym ruchem przełożyć pozwale na prowadzenie wózka do otwartej pozycji, wówczas dziecko z łatwością może oglądać, co się w okół niego dzieje lub też do pozycji przodem do rodzica.

2. Podróżny system graco one-click, dzięki któremu można przenieść śpiące dziecko z samochodu na wózek lub bezpośrednio do domu.

3. Zawieszenie sprężynowe – sprawdza się doskonale na nierównym terenie.

4. Opracie, które może być regulowane w 3 pozycjach.

5. Pięciopunktowe pasy dla lepszego bezpieczeństwa dziecka.

6. Wąski rozstaw kół – 58 cm umożliwa wygodny przejazd w wąskich miejscach.

7. Mały ciężar – tylko 7,5 kg, który umożliwi łatwe przenoszenie.

8. System szybkiego składania graco one-hand fold, pozwala na błyskawiczne złożenie wózka jedną ręką.

9. Tkaniny, z którego jest uszyta gondola zostały poddane testom na łatopalność oraz obecność toksycznych substancji. Dodatkowo są to tkaniny odporne na blaknięcie kolorów pod wpływem światła.

Jak widać wózek dziecięcy Symbio jest wielofunkcyjny i ma dużo plusów, a jakie są minusy – jedyny który się znaleźliśmy to cena. Za te wózek musimy zapłacić aż 2000 zł, ale na prawdę warto. Polecamy!

Podsumowanie

Mikado Milano
Mikado Milano
Mikado Boston
Mikado Boston
PEG PEREGO Culla Velo
PEG PEREGO Culla Velo
Mutsy 4Rider
Mutsy 4Rider
Mutsy Urbanrider
Mutsy Urbanrider
Producent Mikado Mikado Peg Perego Mutsy Mutsy
Typ wózka Gondola + wkład spacerowy Gondola + wkład spacerowy Gondola Gondola Gondola
Waga gondoli 4,2 kg 4,2 kg 6,2 kg 4,5 kg 4,5 kg
Waga stelaża 9 kg 9,8 kg 8,2 kg 9,7 kg 11,7 kg
Dodatkowe funkcje regulacja wysokości rączki, moskitiera, torba na rączkę, pokrowiec na gondolę i spacerówkę regulacja wysokości rączki, moskitiera, duża torba na rączkę, pokrowiec na gondolę i spacerówkę hypoalergiczna wyściółka, duży kosz na zakupy, wodoodporna tkanina zewnętrzna, teleskopowa regulacja rączki, siatkowy kosz na zakupy teleskopowa regulacja rączki, siatkowy kosz na zakupy, aluminiowy stelaż
Cena 900 zł 1000 zł 1900 zł 1550 zł 1700 zł