Gry na PS3 - porównanie

Jeśli nie śledzimy na bieżąco prasy branżowej i informacji na temat rynku gier na PS3 nie zawsze wiemy jaką grę warto wybrać, jaki tytuł dostarczy nam zabawy na długie godziny i co najważniejsze jaka gra będzie odpowiadała naszym gustom. Poniżej znajdziecie propozycje 5 gier na PS3, które zdecydowanie warto kupić. Są to gry, które zdobyły miliony fanów i powinny się spodobać każdemu posiadaczowi konsoli PS3. W naszym rankingu gier na PS3 wzięliśmy pod uwagę wszystkie gatunki gier. W naszym zestawieniu znajdziecie więc strzelanki, wyścigi na PS3, gry przygodowe, zręcznościowe i inne. Są to tytuły, które osiągnęły największy sukces i cieszą się największym powodzeniem pośród graczy. O sukcesie tych gier świadczą nie tylko wysokie oceny recenzentów i graczy ale także miliony sprzedanych egzemplarzy. Zobacz polecane przez nas gry na PlayStation 3.

Call of Duty: Black Ops

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Call of Duty: Black Ops

Call of Duty Black Ops – najnowsza gra z serii Call of Duty, chyba najbardziej znana strzelanka na PS3 ukazała się również na komputery PC i konsole Xbox360. Oprócz trybu dla jednego gracza, w którym będziemy musieli wykonać misje specjalne w takich miejscach jak Kuba, Wietnam czy stolica Anglii Call of Duty Black Ops oferuje również świetny i bardzo rozbudowany tryb multiplayer. Dzięki niemu będziecie mogli toczyć pasjonujące wieloosobowe bitwy z graczami z całego świata. Tryb multiplayer w najnowszej części Call of Duty oferuje bardzo wiele nowych elementów jak np. rozwój naszej postaci o kolejne umiejętności mające wpływ na jej wygląd czy też zbieranie unikalnych, specjalnych broni. Podsumowując Black Ops to tytuł obowiązkowy dla każdego fana strzelanek i miłośnika trybu wieloosobowego.

Assassin's Creed: Brotherhood

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Assassin's Creed: Brotherhood

Assassins Creed Brotherhood – trzecia odsłona serii gier, które przeniosą nas do renesansowej Europy, gdzie wcielimy się w postać zawodowego zabójcy - assassyna. Fabuła w Assassins Creed Brotherhood jest kontynuacją drugiej części serii, głównym bohaterem jest więc ponownie znany nam już Ezio Auditore. Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie, oprócz rozbudowanej kampanii single player, trybu wieloosobowego, który pozwoli nam na toczenie potyczek z innymi graczami. Maksymalnie ośmiu assassynów będzie mogło walczyć w różnych trybach rozgrywki. Gra Assassins Creed Brotherhood ta ukazała się na konsole PS3 i Xbox360.

GTA IV

ocena użytkowników
ocena ekspertów
GTA IV

GTA IV – serii Grand Theft Auto nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu graczowi. Poprzednie części gry sprzedały się w milionach egzemplarzy na komputery i różne konsole. Licząc wszystkie części i wydania gry, Grand Theft Auto IV jest tak naprawdę już dziewiątą odsłoną tej serii. W GTA IV wcielamy się w postać Niko Bellica imigranta z Europy Wschodniej i weterana wojen na Bałkanach, który przybywa do USA i wspina się po szczeblach przestępczej kariery. Jeśli planujesz zakup tej gry na prezent pamiętaj, że gra ta przeznaczona jest dla osób pełnoletnich ze względu na brutalne treści i wulgarny język.

Gran Turismo 5

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Gran Turismo 5

Gran Turismo 5 – piąta już część kultowych wyścigów na konsolę PS3. Gra ta była bardzo długo oczekiwana przez rzesze miłośników wirtualnych wyścigów na całym świecie. Bardzo istotne jest, że Gran Turismo 5 wspiera technologię 3D i posiada opcję trójwymiarowego obrazu. Drugą największą zmianą w najnowszej odsłonie serii jest wprowadzenie trybu multiplayer, który pozwala na równoczesną zabawę maksymalnie szesnastu graczom. Trzecia rzecz, o której musimy wspomnieć to ogromna ilość samochodów dostępnych w Gran Turismo 5, w tej chwili gra oferuje w sumie 1031 pojazdów, a wraz z ukazaniem się dodatków pojawią się prawdopodobnie nowe samochody. Gran Turismo 5 to obecnie najlepsze wyścigi na PS3.

Red Dead Redemption

ocena użytkowników
ocena ekspertów
Red Dead Redemption

Red Dead Redemption – to gra studia Rockstar odpowiedzialnego również za serię Grand Theft Auto nic więc dziwnego że Red Dead Redemption posiada wiele cech wspólnych z GTA. Najważniejszą różnicą jest to że Red Dead rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, tak więc wszechobecne w GTA samochody zastąpione zostaną przez… konie. Fabuła w trybie single player opowiada historię Johna Marstona byłego kryminalistę, który próbuje wieźć uczciwe życie. Przeszłość jednak go dogania i szantażowany przez rząd Marston musi ruszyć w pościg za dawnymi kolegami z gangu. Sam schemat rozgrywki jest dość podobny jak w GTA, czyli wykonujemy kolejne misje dla różnych postaci. Oprócz tego gra oferuje jednak dziesiątki misji pobocznych, zadań i ukrytych miejsc i przedmiotów. Tak więc samo eksplorowanie ogromnej mapy może dać nam sporo satysfakcji i zabawy na wiele godzin. Red Dead Redemption oferuje również dość rozbudowany tryb multiplayer, który pozwala na zabawę w kilku wariantach.

Podsumowanie

Call of Duty: Black Ops
Call of Duty: Black Ops
Assassin's Creed: Brotherhood
Assassin's Creed: Brotherhood
GTA IV
GTA IV
Gran Turismo 5
Gran Turismo 5
Red Dead Redemption
Red Dead Redemption
Wydawca Activision Ubisoft Rockstar Games Sony Computer Entertainment Rockstar Games
Data premiery 9 XI 2010 19 XI 2010 (UE) 29 IV 2008 24 XI 2010 (UE) 21 V 2010
Single Player TAK TAK TAK TAK TAK
Multiplayer TAK TAK TAK TAK TAK